Yetim Gönüllüsü

Başvuru Formu için tıklayınız. Formu doldurup bilgi@bayirbucakyetimleri.org adresine başvurabilirsiniz.

Değerli Yetim Gönüllüsü,

Suriye Türkmenlerinin haklı mücadelelerinde canlarını, dinleri ve vatanları uğruna Rabbine teslim eden yiğitlerin yavruları, yetimlerimiz için göstermiş olduğunuz bu duyarlılık naçizane takdire şayandır. Ehl-i Sünnet itikadının savunucuları ve bugün sınır boyunda milletlerine hizmet eden Suriye Türkmenleri adına muhabbet ve samimiyetle teşekkür ederiz.

Bayır Bucak Yetimleri Koruma Derneği sorumluluğunda çeşitli yardım faaliyetleri düzenlenmektedir. Kreş hizmetleri, Kuran eğitimi imkanları, eğitim malzemeleri temini gibi farklı ihtiyaçlar bugüne kadar karşılana gelmiştir.

Derneğimiz uzun ve detaylı bir çalışma ile, her şehidimizin ailesine ulaşmış, ailelerin maddi durumları, çocuk sayıları ve yaşam koşulları tespit edilmiştir. Kamplarda yaşayanlar ile ilçelerde yaşayan çocukların ihtiyaçları elbette farklıdır. Benzer şekilde kendisini sahiplenen bir amcası, dayısı, dedesi olmayan ve hatta amcası ve dedesi de şehit olmuş olan yetimlerimizin ehemmiyetleri ayrıca düşünülmüştür.

Yetim Gönüllüsü programımız, gönüllü kardeşimizin gücüne göre bir ya da daha çok yetime her ay 400 TL destek olunmasını içermektedir. Zamanla elde edilecek tecrübeler ışığında, sadece maddi destek ile yetinilmeyip, manevi desteği de yetimlerimize ulaştırmanın yöntemleri ayrıca belirlenecektir.

Bu derece kıymetli bir yolda, soluğunuzun sürekli ve güçlü olmasının önemini size tekrar hatırlatmak isterim. Bir gönüllünün artık yardımcı olamayacağını beyan etmesi durumunda, destek verdiğimiz o yetimin belirsiz bir süre mahrum kalacağı açıktır. Bu durum yetimler arası dengenin korunması ve o yetimin hayatını düzenli idame etmesine büyük engel olacağı, endişe sebebidir. Bu bağlamda yüklendiğiniz sorumluluğun gereğini yerine getirebilmeniz için Rabbim en büyük yardımcınız olsun inşallah.

Bayır Bucak Yetimleri Koruma Derneği
Yönetim Kurulu

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close